Szczęśliwe numery: 11 28

Pomoc ofiarom wojny w Sudanie

Administrator 3 listopada 2023, 11:40

Za nami kolejna akcja Szkolnego Wolontariatu Misyjnego. W dniach 23-27 października w trakcie tygodnia misyjnego każdy z uczniów i pracowników szkoły miał szansę zakupu pysznych, świeżutkich drożdżówek i pączków oraz napojów na specjalnie przygotowanym stoisku. Akcja to została zorganizowana jako odpowiedź na apel Sióstr Salezjanek jako wsparcie w ramach projektu  „Pomoc ofiarom wojny w Sudanie.” Od 15 kwietnia 2023 r. w Sudanie trwa wojna domowa. Główne zniszczenia dotknęły Chartum, stolicę Sudanu, gdzie pozostała jedynie wspólnota zakonna Sióstr Salezjanek. Dom Sióstr stał się schronieniem dla kilkuset osób dotkniętych wojną. A potrzeby związane z pomocą uchodźcom są ogromne, brakuje wszystkiego. Nie mogliśmy pozostać obojętni na ten apel. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w tym projekcie: uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Wolontariuszom, którzy dzielnie od wczesnych godzin rannych stali na posterunku. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Adrianny i Pana Andrzeja, Pana Sławka, Pana Adama i Pana Huberta za wsparcie naszej akcji. Bez Was wszystkich byłoby to niemożliwe.