Szczęśliwe numery: 11 28

Finał Konkursu Matematycznego „Euklides”

Administrator 2 czerwca 2023, 07:27

29 i 30 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły: Maksymilian Pertek, Maciej Rawicki oraz Bartłomiej Suszek reprezentowali ZSE w Pile w finale Konkursu Matematycznego „Euklides” w Kołobrzegu. Po eliminacjach szkolnych i etapie regionalnym, finał ogólnopolski, do którego zakwalifikowało się 30 najlepszych matematyków z całego kraju, był dużym wyzwaniem dla każdego uczestnika. Oprócz konkursu, dla młodzieży została przygotowana również gra miejska, która pozwoliła na zapoznanie się z historią Kołobrzegu i odwiedzenie ciekawych, charakterystycznych miejsc w tym mieście. Nasi dwaj reprezentanci zajęli w tej grze zespołowo drugie miejsce. Gratulujemy i mamy nadzieję, że Panowie w przyszłym roku ponownie z sukcesem będą nas reprezentować w tym i innych konkursach.