„Wyślij pączka do Afryki” to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Fundację Kapucyni i misje. Ma ona na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. W „tłusty czwartek” 20 lutego  nasza szkoła po raz pierwszy się do niej przyłączyła. Na specjalnie przygotowanym kiermaszu członkowie Szkolnego Wolontariatu Misyjnego sprzedawali przepyszne pączki. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na cele fundacji, między innymi na:

– posiłki dla osieroconych dzieci,
– opiekę medyczną i leki,
– nowy oddział – budynek szpitala,
– nowe domy dla ubogich,
– czystą, zdrową wodę z dwóch nowych studni,
– edukację dla dzieci z buszu,
– nowy budynek szkoły w buszu,
– remont 14 kaplic w wioskach,
– nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków i wiele innych potrzeb. Pragnę serdecznie podziękować dyrekcji szkoły, wolontariuszom i wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji za ogromne wsparcie i otwarcie serca na potrzeby misji.

© Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile

Realizacja KK

tempus velit, dapibus fringilla Praesent suscipit libero. consectetur tristique