Szczęśliwe numery: 11 32

Spotkanie ze Stanisławem Janickim

Administrator 1 grudnia 2022, 13:45

29 listopada w Centrum Powiatowym ISKRA odbyło się spotkanie z Panem  Stanisławem Janickim, krytykiem filmowym, scenarzystą, reżyserem i legendarnym autorem programu telewizyjnego “W starym kinie”.

Niezwykłego gościa powitali Pan Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski oraz Pani Magdalena Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile. Pan Wicestarosta Arkadiusz Kubich w słowie wstępnym w bardzo interesujący sposób przybliżył zebranym sylwetkę doktora Stanisława Janickiego oraz   – odwołując się do swoich osobistych wspomnień –  prowadzonego przez niego programu „W starym kinie”. Wśród zaproszonych gości byli również Pani Monika Marchut – Grzybowska, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty oraz Pani Agnieszka Matusiak, zastępca dyrektora Biura Starosty Pilskiego. Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Starosty Pilskiego Pana Eligiusza Komarowskiego.

Spotkanie współorganizowane było przez Starostwo Powiatowe w Pile, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Effata i Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, a z Panem Stanisławem Janickim rozmawiał Henryk Liszkiewicz. Na widowni obecni byli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych i podstawowych Piły, którzy zadali gościowi wiele ciekawych pytań.

Pan Stanisław Janicki przybliżył zebranej publiczności historię przedwojennego polskiego kina oraz kulisy prowadzonego przez niego w latach 1967-1999 programu “W starym kinie”.