Szczęśliwe numery: 17 28

Spotkanie z panią Kingą Sibilską

Administrator 21 listopada 2022, 20:34

14 listopada w Centrum Powiatowym ISKRA odbyło się spotkanie  z panią Kingą Sibilską, autorką książki pt. „Chłopacy z mojego fyrtla”. Wydarzenie odbyło się pod  Patronatem Honorowym Starosty Pilskiego Pana Eligiusza Komarowskiego.

Spotkanie zorganizował Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, a z pisarką o tytułowych bohaterach jej książki rozmawiał Henryk Liszkiewicz. Na widowni obecni byli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych i podstawowych, a także mieszkańcy Piły i powiatu pilskiego, wśród których była również pani Iwona Schulz, przewodnicząca Komisji Edukacji, Spraw Społecznych i  Bezpieczeństwa Powiatu Pilskiego.

Kinga Sibilska, prezentując swoją książkę, przybliżyła zebranej publiczności sylwetki 5 zamordowanych przez hitlerowców w 1942 roku młodych patriotów z Poznania, których jako błogosławionych w 1999 roku Jan Paweł II wyniósł na ołtarze.  

Autorce za przyjazd do Piły i prezentację swojej książki podziękowała pani Magdalena Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.