Szczęśliwe numery: 17 28

Powiatowy Dzień Praw Człowieka w Pile

Administrator 7 grudnia 2022, 20:44

7 grudnia w MDK „Iskra” w Pile pod Patronatem Honorowym Starosty Pilskiego pana Eligiusza Komarowskiego odbyły się powiatowe obchody Dnia Praw Człowieka,  zorganizowane przez Zespół Szkół przy ul. Teatralnej. Jest to nawiązanie do obchodzonego 10 grudnia Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Wszyscy wysłuchali wykładu inaugurującego przedstawiciela Katedry Kryminalistyki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, adiunkta dr Agnieszki Orfin. Prowadząca pani Kinga Mikołajewska, nawiązując do praw człowieka, jednocześnie przybliżyła działalność Europejskiego Klubu w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile. Obchody są popularyzacją wiedzy o uniwersalnych prawach człowieka.