Szczęśliwe numery: 17 28

Konkurs Pięknego Czytania „Lesen gehen….”

Administrator 11 grudnia 2023, 19:59

9 grudnia w Bibliotece Filologicznej „NOVUM” Julia Skaczkowska uczennica klasy 4 G ZSE w Pile odebrała nagrodę od przedstawiciela Konsul Honorowej Republiki Austrii w Poznaniu pani Izabeli Ewy Kwiatkowskiej za zajęcie pierwszego miejsca w Wojewódzkim Konkursie  Pięknego Czytania „LESEN GEHEN….”

Konkurs został zorganizowany przez PSNJN i Bibliotekę Filologiczną Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczennica zaprezentowała dwa wiersze  H.L. Allmers „Feldeinsamkeit” oraz A.Henschke „Wanderung”.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszystkie odczytane utwory zaprezentowane przez uczniów szkół średnich z wielkopolski zrobiły duże wrażenie na słuchaczach. Oceniana była wymowa, intonacja, interpretacja utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Julia odczytała swoje wiersze na łonie natury, przygotowała piękny film i zdobyła najwyższe laury w tym konkursie!

Julce składamy ogromne GRATULACJE i życzymy dalszych sukcesów!