Szczęśliwe numery: 5 25

Konferencja w ANS

Administrator 10 czerwca 2024, 14:04

7 czerwca, uczniowie klasy 1D i 1G udali się do Akademii Nauk Stosowanych w Pile na konferencję z okazji 900-lecia pomorskiej misji św. Ottona z Bambergu. Młodzież wysłuchała wykładów: prof. dr hab. Józefa Dobosza (UAM), prof. Dr hab. Stanisława Rosika (UW), dr Moniki Rusakiewicz oraz ks. dr Tadeusza Ceynowa (US). Po prelekcjach uczniowie szkół średnich udali się na spotkanie z popularyzatorem historii p. Michałem Ostrowskim, który opowiedział w jaki sposób grupy dokonują rekonstrukcji historycznej czasów Ottona. Dodatkową atrakcję zapewnił rektor Akademii Nauk Stosowanych w Pile dr hab. prof. ANS Donat Mierzejewski, który zaprosił gości do nowoczesnego Centrum Symulacji Medycznej, gdzie studenci pielęgniarstwa uczą się postępowania w sytuacjach zagrożenia życia.