W dniach 1-5.04.2019 r. w naszej szkole odbyła się akcja prozdrowotna „Zdrowie największą wartością człowieka – jak je chronić i wzmacniać?”. Celem akcji było kształtowanie postaw prozdrowotnych, promowanie zdrowego trybu życia, aktywizacja środowiska szkolnego w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologicznym i kształtowanie świadomości wartości zdrowia. Młodzież ZSE miała okazję zmierzyć ciśnienie krwi, poziom glukozy i tkanki tłuszczowej. W ramach warsztatów klasy IV uczyły się, jak radzić sobie ze stresem.  Dziewczęta z klas I i II zapoznały się z profilaktyką nowotworów piersi, a męska część tej grupy wiekowej z chorobami gruczołu krokowego. W tych dniach odbył się również wykład dotyczący transplantacji i donacji oraz konkurs dla klas pierwszych poświęcony największej wartości człowieka – zdrowiu. Zwieńczeniem obchodów tygodnia zdrowia była wizyta naszej młodzieży w Centrum Symulacji Medycznej PWSZ w Pile.

Kontakt

Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile
ul. Sikorskiego 18a, Pila
64-920 Piła
tel.: 67 212 34 32
e-mail: sekretariat@zse.pila.pl

© Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile

Realizacja KK

adipiscing mattis leo Aenean libero suscipit felis mi, non massa odio