W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klas IB, IID, IIG, IIIB, IIID, IIIG, IVB i VID wzięli udział w XI Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Uczniowie uczyli się słówek z języka niemieckiego pod opieką p. Magdaleny Bednarek i z języka angielskiego pod opieką p. Izabeli Strzyżewskiej.

Dla wielu uczniów zapamiętywanie listy słówek jest nudne, czasochłonne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bez wysiłkowej nauki. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. 

Insta.Ling jest:

  • systemem do nauki nowych słówek
  • systemem do utrwalania słówek
  • systemem do kontroli systematyczności pracy ucznia
  • systemem do śledzenia postępów ucznia. 

Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu uczeń nie jest ani przytłoczony nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Zadaniem ucznia, który przystąpił do programu jest systematyczne logowanie się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonywanie powtórki około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów w nauce.

Uczniowie chętnie korzystają z Insta.lingu i podkreślają, że teraz nauka słówek jest dla nich przyjemniejsza.

Link do programu:  https://instaling.pl

Kontakt

Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile
ul. Sikorskiego 18a, Pila
64-920 Piła
tel.: 67 212 34 32
e-mail: sekretariat@zse.pila.pl

© Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile

Realizacja KK

massa porta. id, Aenean libero nunc libero nec eleifend Donec ut