W dniach od 27. do 29. listopada odbywały się warsztaty dla klas drugich, zorganizowane przez klasę Ig w ramach projektu Matematyka w głowie informatyka. Zarówno klasa IIg, kształcona w zawodzie technika informatyka, jak i klasy IIb (technik ekonomista) i IId (technik organizacji reklamy) mogły zapoznać się z zadaniami realizowanymi w trakcie zajęć projektowych. Uczniowie klasy Ig przedstawili koleżankom i kolegom z klas drugich napisane przez siebie programy komputerowe i rozwiązania problemów matematycznych. Uczestnicy projektu pracowali z zaproszonymi gośćmi w grupach, ucząc ich podstaw programowania w języku C++. Na koniec warsztatów uczniowie klas drugich wraz z przydzielonymi opiekunami z klasy Ig rozwiązywali problem matematyczny programując jego rozwiązanie. Młodzież dobrze się bawiła z matematyką, a niektórym z nich została zaszczepiona pasja do nauki programowania.

Kontakt

Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile
ul. Sikorskiego 18a, Pila
64-920 Piła
tel.: 67 212 34 32
e-mail: sekretariat@zse.pila.pl

© Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile

Realizacja KK

tempus odio ultricies libero Sed libero. dolor massa facilisis mattis