Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile - Samorząd Uczniowski
Prosimy o zapoznanie się polityką plików cookies funkcjonującą na stronie www.zse.pila.pl. Zamknij komunikat

📕
Samorząd Uczniowski

Dni Honorowego Krwiodawstwa

Dodane dnia 04.12.17

Galeria: przejdź do albumu

V Miejsce w Konkursie pt. "Młoda krew ratuje życie".
Dnia 28 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego odbyły się obchody Dnia Honorowego Krwiodawstwa. W kolejnej edycji turnieju "Młoda krew ratuje życie" wyróżnieni zostali uczniowie naszej szkoły: Kamil Duda, Dawid Michałek oraz Iga Tzschentke.

Hospicjum to też życie

Dodane dnia 13.11.17

31. października na Cmentarzu Komunalnym w Pile młodzież naszej szkoły brała udział w zbiórce pieniędzy na budowę pilskiego hospicjum. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy.

Dzień warkocza w Dniu Chłopaka

Dodane dnia 03.10.17

Galeria: przejdź do albumu

29 września Samorząd Uczniowski w ramach obchodów Dnia Chłopaka zorganizował " Dzień Warkocza”. Chłopacy z Ekonomika wykazali się niezwykłą pomysłowością i na szkolnym korytarzu zrobiło się stylowo.

Odwiedziny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile

Dodane dnia 02.10.17

Galeria: przejdź do albumu

W dniu 27 września 2017 roku nasi uczniowie wraz z panią L. Jankowską odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile. Młodzież rozbawiła podopiecznych ośrodka specjalnie przygotowanym na tą okazję występem. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Pomagamy spełniać marzenia

Dodane dnia 27.09.17

W dniu 26 września 2017 r. odbyła się akcja charytatywna na rzecz chorej na neuroblastomę Olgi, córki Pauliny Gruszki, absolwentki ZSE. Akcja została przeprowadzona równolegle w dwóch szkołach – Ekonomiku i Budowlance, i była możliwa dzięki porozumieniu i współpracy obu szkolnych klubów wolontariatu. W akcji „Spełnijmy marzenia” wzięli udział uczniowie i nauczyciele obu szkół.

Otrzęsiny

Dodane dnia 25.09.17

Galeria: przejdź do albumu

20. września w auli naszej szkoły odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, podczas których symbolicznie przyjęto pierwszoklasistów w poczet uczniów ZSE. Tematem przewodnim tegorocznych otrzęsin była „zamiana ról”. W zaprezentowanych konkurencjach najlepsza okazała się klasa I B. Serdecznie gratulujemy.

Działalność SU

Dodane dnia 19.09.17

Galeria: przejdź do albumu

Samorząd Uczniowski w naszej placówce kieruje społecznością uczniowską, reprezentuje i działa w jej interesie. Wraz z początkiem roku szkolnego SU rozpoczął pracę i włączył się w różne akcje. Pierwsza z nich to urodzinowy prezent dla dziesięcioletniej Ady, która choruje na zespół Downa. Jej marzeniem było otrzymanie życzeń w postaci kartek urodzinowych. Dlatego też jako szkoła postanowiliśmy choć trochę uszczęśliwić dziewczynkę i podarować jej kartkę od każdej klasy, nauczycieli, dyrekcji szkoły a także od przedstawicieli oświaty ze Starostwa Powiatowego w Pile. Druga akcja, w którą włączyli się nasi uczniowie, to „BohaterON – włącz historię!”. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.