Pielgrzymka maturzystów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na Jasną Górę – 12 kwietnia 2019 r.
W piątkowej pielgrzymce maturzystów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na Jasną Górę wzięło udział ok. 1,3 tys. uczniów, w tym 26 z naszej szkoły. Pielgrzymkę zorganizowała s. Anna Miecińska FMA.
Pielgrzymka rozpoczęła się w Auli o. A. Kordeckiego. Gościem specjalnym tegorocznej pielgrzymki był Mateusz Banaszkiewicz -artysta kabaretowy znany z występów z Kabaretem Młodych Panów. Spotkanie z nim odbyło się pod hasłem: “Przez życie z wiarą i uśmiechem”. Artysta opowiadał zgromadzonym w Auli o. Kordeckiego o swojej drodze odkrywania powołania. Mówił o próbie studiowania dziennikarstwa, o prawie dwuletnim pobycie w nowicjacie zakonnym, o poszukiwaniach Pana Boga, życiu rodzinnym i pracy na scenie. Po Eucharystii maturzyści wzięli udział w Drodze Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Po niej, w Kaplicy Cudownego Obrazu, zawierzyli Matce Bożej egzaminy maturalne oraz prosili o łaski potrzebne przy rozeznawaniu życiowego powołania.
Kolejnym punktem naszej pielgrzymki był Kraków, który zwiedzaliśmy nocą. W sobotę rano udaliśmy się do Oświęcimia. Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do III Rzeszy.

Kontakt

Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile
ul. Sikorskiego 18a, Pila
64-920 Piła
tel.: 67 212 34 32
e-mail: sekretariat@zse.pila.pl

© Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile

Realizacja KK

mattis consequat. pulvinar fringilla ut justo Phasellus id vulputate, mattis odio