Październik – miesiącem walki z rakiem piersi.

Jest to odpowiedni czas, aby poświęcić kilka chwil tematyce zapobiegania i leczenia nowotworów piersi. Dziewczęta z klas pierwszych miały okazję zapoznać się z problematyką w ramach edukacji zdrowotnej na lekcji wychowania fizycznego. Podsumowaniem akcji był udział grupy młodzieży z naszej szkoły w uroczystości zorganizowanej przez PSSE, Starostwo Powiatowe w Pile i Zespół Szkół przy Teatralnej, która odbyła się 29 X 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury. Celem akcji było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży w zakresie chorób nowotworowych oraz promowanie badań profilaktycznych skutecznie wykrywających nowotwory piersi we wczesnym stadium. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Pilski oraz Prezydent Miasta Piły. Jednym z punktów programu było podsumowanie konkursu pt. „Pamiętaj o profilaktyce – chroń siebie i najbliższych”. Była to szczególna chwila dla uczennicy naszej szkoły Marty Skibińskiej z klasy Idp, która zajęła I miejsce i została uhonorowana cenną nagrodą. Program konferencji urozmaicony był występami wokalnymi  w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile. Opiekunem młodzieży była pani J. Jagła.

 

© Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile

Realizacja KK

ut luctus adipiscing facilisis Phasellus elit. dapibus nunc