Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile - Aktualności
Prosimy o zapoznanie się polityką plików cookies funkcjonującą na stronie www.zse.pila.pl. Zamknij komunikat


Integracyjne mikołajki

Dodane dnia 11.12.17

8. grudnia uczniowie klasy II D wraz z wychowawczynią p. A. Jakubowską z okazji „Mikołajek” udali się na pilskie lodowisko. Młodzież w niecodziennej scenerii doskonaliła umiejętność jazdy na łyżwach. Była to kolejna okazja do poznania się i integracji zespołu klasowego w innych niż zazwyczaj okolicznościach. Zajęcia były doskonałą okazją poszukiwania nowych form aktywności.

Matematyka w obiektywie

Dodane dnia 11.12.17

Galeria: przejdź do albumu

W naszej szkole został zorganizowany po raz pierwszy konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie". Nadesłanych zostało szereg ciekawych zdjęć, których tematyka nawiązywała do obiektów i pojęć matematycznych. Spośród osób, które wzięły udział w konkursie, komisja konkursowa przyznała: 1) I miejsce dla uczennicy klasy IB: Patrycji Mantaj za dwie fotografie: "Jesień na prostej" oraz "Balansujący okrąg" 2) II miejsce dla uczennicy klasy IVD Aleksandry Jarockiej za zdjęcie "Miejsce zerowe na osi Y" 3) III miejsce dla uczennicy klasy IIID Sandry Słowik za zdjęcie "Zapał do trójkątów" Ponadto wyróżnienia otrzymali: Nikola Gruszczyńska z klasy IIID, Natalia Kaczmarkiewicz z klasy IIID oraz Kamil Suszek z klasy IG. Osoby te wysłały swoje prace na konkurs międzynarodowy "Matematyka w obiektywie", który został zorganizowany przez Uniwersytet Szczeciński. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku szkolnym konkurs ten spotka się z zainteresowaniem uczniów naszej szkoły.

Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

Dodane dnia 11.12.17

Galeria: przejdź do albumu

1. grudnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pile odbył się etap powiatowy Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Olimpiada była okazją do zaakcentowania obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS. Etap powiatowy olimpiady poprzedzony był cyklem wykładów w naszej szkole, które skierowane były do uczniów klas pierwszych. Głównymi celami podjętych działań było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV i chorobie AIDS, kształtowanie właściwych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS oraz promowanie działań profilaktycznych. Podsumowaniem działań w szkole był konkurs, w wyniku którego wyłoniono trzy osoby, które zdobyły największą ilość punktów i reprezentowały Zespół Szkół Ekonomicznych w olimpiadzie na szczeblu powiatu. Były to: M. Michalak z kl. I D, S. Matyka i D. Kosińska z kl. IB. W etapie powiatowym olimpiady wzięło udział 31 osób z 11 szkół powiatu pilskiego. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu. Można było zdobyć maksymalnie 63 punkty. Z naszej trzyosobowej drużyny w klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik uzyskała Daria Kosińska - 47 punktów. Prelegentem i koordynatorem działań była p. Jolanta Jagła.

Mistrzostwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na ergometrze wioślarskim

Dodane dnia 11.12.17

Galeria: przejdź do albumu

6. grudnia w hali sportowej PWSZ w Pile odbyły się już po raz siódmy Mistrzostwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na ergometrze wioślarskim o Puchar Starosty Powiatu Pilskiego. W zawodach wzięło udział 65 uczniów pilskich szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 500 m, a chłopcy 700 m. W zawodach nie zabrakło również uczniów z naszej szkoły. Reprezentacja ZSE w składzie: D. Kosińska, K. Seyda, E. Maślanka, D. Biłas, H. Szymanek, J. Kłosowski, M. Nowakowski, A. Patrzykąt zajęła III miejsce w klasyfikacji zespołowej. Opiekunem drużyny była p. Jolanta Jagła.

Konkurs Matematyczny "Liczymy zawodowo"

Dodane dnia 11.12.17

Troje uczniów ZSE w Pile, wyłonionych w eliminacjach szkolnych, wzięło udział w I edycji Konkursu Matematycznego "Liczymy zawodowo". Finałowy etap konkursu o zasięgu powiatowym odbył się 28. listopada 2017 r. w ZSP nr 3 w Pile. Nasz 3-osobowy zespół w składzie: Agnieszka Andrzejczak z kl. 3B, Mateusz Korniluk z kl. 4G oraz Mateusz Wacek z kl. 1D zmagali się z rozwiązaniem aż 35 zadań w czasie 90 minut. Ostatecznie reprezentacja ZSE w Pile zajęła w konkursie 6 miejsce. Uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Świąteczna zbiórka żywności

Dodane dnia 11.12.17

W dniach 1-3 grudnia w pilskich sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Pilski Bank Żywności. Uczniowie z naszej szkoły w markecie Tesco przy ul. Bydgoskiej zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących, wykazując się przy tym dobrem oraz empatią. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom!

Agnieszka stypendystką Prezesa Rady Ministrów!

Dodane dnia 05.12.17

Galeria: przejdź do albumu

Agnieszka Andrzejczak uczennica klasy III B została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Poznaniu 30 listopada 2017 roku a wyróżnienia wręczała Wielkopolska Kurator Oświaty Pani Elżbieta Leszczyńska.

Gratulujemy!