Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile - Aktualności
Prosimy o zapoznanie się polityką plików cookies funkcjonującą na stronie www.zse.pila.pl. Zamknij komunikat


Wycieczka do Warszawy

Dodane dnia 20.12.17

Galeria: przejdź do albumu

12. grudnia grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Fundatorem i organizatorem wyjazdu był pan poseł Marcin Porzucek, który, zapraszając wolontariuszy do stolicy, chciał podziękować za ich zaangażowanie w pracę na rzecz potrzebujących. W programie wycieczki znalazły się takie punkty programu jak spacer po Starym Mieście, warsztaty K-popu, wizyta w Sejmie RP i zwiedzanie Stadionu Narodowego. Mimo pilnych zajęć pan poseł towarzyszył grupie podczas oprowadzania po sejmie, w którym z powodu exposé premiera Mateusza Morawieckiego panowała wyjątkowo gorąca atmosfera. Krótki pobyt w Warszawie dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Dzień Dawcy Szpiku

Dodane dnia 18.12.17

Galeria: przejdź do albumu

Dnia 14. grudnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile odbyła się akcja #KOMÓRKOMANIA. Aby zostać potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych, trzeba być zdrową osobą pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważyć minimum 50 kg, być w dobrej kondycji fizycznej, nie cierpieć na choroby przewlekłe. Uczniowie naszej szkoły oraz jeden nauczyciel wypełnili odpowiedni formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrali wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Pobrany materiał odesłany został do Fundacji DKMS, której misją jest znalezienie Dawcy dla każdego pacjenta chorującego na nowotwór krwi potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Cały proces rejestracji i badanie próbek potrwa około 3-4 miesięcy, zatem... czekamy. Dzień Dawcy poprzedziły: akcja informacyjna, która odbyła się 7. grudnia oraz lekcje informacyjne przeprowadzone w klasach III i IV. Koordynatorkami akcji były panie Jolanta Jagła oraz Kamilla Skrobot. Podczas pobierania próbek czuwała nad nami szkolna pielęgniarka Mirosława Wróbel.

Mobilna biblioteka dla uczniów w całej Polsce

Dodane dnia 15.12.17

Mobilna biblioteka dla uczniów w całej Polsce Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie. Dostępne na komputerze, telefonie i tablecie.

Rozwój Internetu i cyfryzacji to łatwiejszy dostęp do literatury.


Portal lektury.gov.pl zawiera utwory literackie będące na liście lektur szkolnych. Są wśród nich teksty obowiązkowe z programu podstawowego i rozszerzonego, jak również lektury uzupełniające. Można je pobierać przez Internet i słuchać w wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl i wybrać z listy książkę. Dzięki portalowi daje się je wszystkie zmieścić na tablecie. Książki udostępnione są poprzez zawarty w serwisie czytnik ebooków lub odtwarzacz audiobooków.


Nie ma rozwoju bez kultury.
I nie ma kultury bez lektur
.

Konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

Dodane dnia 13.12.17

Galeria: przejdź do albumu

8. grudnia 2017 r. w bibliotece ZSE odbył się szkolny etap Konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Konkurs ten to kolejna inicjatywa w ramach innowacji "Wielkopolski krzyk wolności", której celem jest godne uczczenie 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W konkursie wzięło udział 12 osób, z których 6 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Są to:1. Marcin Grabowski (IIIg) - 16 pkt
2. Jan Koplin (Ib) - 16 pkt
3. Karol Tober (IIb) - 11 pkt
4. Cezary Świątkowski (IIb) - 10 pkt
5. Michał Kierzynkowski (IIIg) - 10 pkt
6. Jakub Żubryj (IVg) - 10pkt

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Poznaniu!

Koordynatorem konkursu była p. D. Małuch

Konkurs na hasło promujące ochronę danych osobowych

Dodane dnia 12.12.17

UWAGA KONKURS!!!
NA HASŁO PROMUJĄCE OCHRONĘ DANYCH OSOBOWYCH


Regulamin konkursu „Konkursu na hasło promujące ochronę swoich danych osobowych” (w załączniku).

Drugi regulamin konkursu „Konkursu na hasło promujące ochronę swoich danych osobowych” (w załączniku).

Koncert Mikołajkowy

Dodane dnia 12.12.17

Dnia 6. grudnia w naszej szkole odbył się koncert mikołajkowy. Klasy I-III zaśpiewały kolędy lub piosenki świąteczne w języku polskim, angielskim i niemieckim. Można było usłyszeć takie utwory jak: ,,Coraz bliżej święta” Margaret, ,,Last Christmas” czy ,,Laβ uns froh und munter sein”. Jury konkursowe nagrodziło najpiękniej śpiewającą klasę, a była to klasa II D z piosenką ,,A kto wie” DeSu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali kolędę ,,Cicha noc” w trzech językach. Koncert ten wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Wycieczka do Berlina

Dodane dnia 12.12.17

Galeria: przejdź do albumu

7. grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami: p. Magdaleną Bednarek, p. Agnieszką Jakubowską i p. Magdaleną Wizą wybrali się na jednodniową wycieczkę do Berlina. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po mieście. Młodzież miała okazję zobaczyć Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Bramę Brandenburską, Reichstag oraz fragmenty Muru Berlińskiego. Następnie uczniowie podziwiali wystawę w Muzeum Egipskim. Dużo radości sprawił ostatni punkt programu, czyli zakupy na tradycyjnym Weihnachtsmarkt w Berlinie, a następnie w centrum handlowym Primark. Wszyscy uczniowie wracali pełni wrażeń i na pewno na długo zapamiętają pobyt w stolicy Niemiec.