Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile - Aktualności
Prosimy o zapoznanie się polityką plików cookies funkcjonującą na stronie www.zse.pila.pl. Zamknij komunikat


UWAGA KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM! „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”

Dodane dnia 27.11.17

Zapraszam do udziału w X Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Eliminacje szkolne odbędą się 8.12.2017r. o godz.12.30 w bibliotece szkolnej. Do etapu wojewódzkiego kwalifikuje się 5 uczniów, którzy uzyskają najwyższą ilość punktów w eliminacjach szkolnych. Do udziału w konkursie można zgłaszać się do 4.12.2017r. u p. D. Małuch.

Bibliografia: W. Zdziabek, M. Pacholska „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919” Materiały zamieszczone na stronie www.27grudnia.pl : Bohaterowie powstania: I. Paderewski, S. Taczak, J. Dowbor-Muśnicki, F. Ratajczak, M. Rożek, Z. Kittel, K. Zenkteler, K. Grudzielski; O powstaniu, przebieg powstania: sytuacja w Poznaniu i w Wielkopolsce przed wybuchem Powstania, Naczelna Rada Ludowa, przyjazd I. Paderewskiego do Poznania i wybuch Powstania, O Powstaniu, ważniejsze bitwy: Polskie skrzydła nad Poznaniem, czyli zdobycie lotniska Ławica, zmagania o Szubin i Rynarzewo, Bitwa pod wiatrakami, czyli obrona Osiecznej; O Powstaniu, Powstanie w kadrze: Powstanie na pocztówkach L. Prauzińskiego, Poznań w czasie Powstania, Znaczenie Powstania Wielkopolskiego; Zeszyty historyczne: zeszyt nr 3 str. 2-8; P. Anders „Miejsca Pamięci Powstania Wielkopolskiego” str. 144 – 156.

SPOTKANIA TEMATYCZNE Z PRZEDSTAWICIELAMI FIRM - Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Dodane dnia 27.11.17

Galeria: przejdź do albumu

21. listopada w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbył się cykl spotkań z przedstawicielami firm. Uczniowie klas kształconych w zawodzie technik informatyk na początku wysłuchali wykładu „Programowanie w PowerShell”. Przedstawiciel firmy QUAD Graphics p. Jakub Małuch pokazał, w jaki sposób przy pomocy komend języka PowerShell można zarządzać uprawnieniami użytkowników systemu operacyjnego czy kontrolować aktywność internetową pracowników firmy.
Następnie wystąpił specjalista od public relations i komunikacji wartości firmy, pracownik największego polskiego studia tworzącego gry na platformy Wirtualnej Rzeczywistości - Gamedust p. Jacek Kułakowski. W bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedział młodym ludziom o programowaniu gier mobilnych. Przedstawił również jakie są możliwości pracy w dziedzinie tworzenia gier na urządzenia mobilne.
Na koniec wystąpił dyrektor handlowy SPH CREDO p. Damian Bogusławski – absolwent ZSE w Pile, który opowiedział o firmie, w której pracuje. W wykładzie uczestniczyły klasy kształcone w zawodach technika organizacji reklamy i technika ekonomisty. Prowadzący podjął także temat odpowiedzialności kierowców pojazdów w ruchu drogowym, opowiedział o zachowaniu kierowcy w trakcie wypadku oraz o różnych praktykach zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez jego uczestników.

Konkursy dla uczniów i gimnazjalistów - Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Dodane dnia 24.11.17

Galeria: przejdź do albumu

W dniach 22. oraz 23. listopada w auli szkoły odbyły się konkursy informatyczne. Pierwszego dnia rywalizowali ze sobą uczniowie klas IG i IIG w dwóch konkursach: „Turnieju wiedzy z kwalifikacji E.12” oraz „Wielkim turnieju umiejętności montażu ZSE w Pile”. Do udziału w konkursach zostali także zaproszeni gimnazjaliści pilskich szkół. Przed rywalizacją uczestniczyli oni w video-wykładzie pt. „Buduję swój własny komputer”. Drugiego dnia rywalizowali ze sobą uczniowie klas IIIG i IVG. Podobnie jak pierwszego dnia odbyły się dwa konkursy: „Turniej wiedzy z kwalifikacji E.13” oraz „Wielki turniej umiejętności budowania sieci ZSE w Pile”. Tym razem gościliśmy gimnazjalistów z Ujścia, którzy mogli spróbować swoich sił w budowaniu sieci LAN. Zostali oni także przeszkoleni podczas video-wykładu pt. „Moja własna sieć LAN”. Podczas konkursów było mnóstwo dobrej zabawy, młodzież gorąco wspierała reprezentacje biorące udział w rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.

KONKURS NA PROJEKT

Dodane dnia 24.11.17

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na zaprojektowanie kącika czytelniczego w naszej szkole.
Czekamy na pomysły do 15. grudnia. Każdy może być współautorem tego miejsca. Szczegóły w bibliotece szkolnej.

ZAPRASZAMY!

Olimpiada z Języka Niemieckiego

Dodane dnia 22.11.17

Dnia 6. listopada odbył się szkolny etap 41. Olimpiady Języka Niemieckiego. Uczniowie zmagali się z testem leksykalno-gramatycznym, który sprawdzał stopień znajomości języka niemieckiego. Wszystkim życzymy powodzenia i zakwalifikowania się do następnego etapu.

KONCERT MIKOŁAJKOWY

Dodane dnia 21.11.17

Zapraszamy klasy I - III do udziału w koncercie mikołajkowym. Zadaniem reprezentantów klas (3-10 osób) będzie zaśpiewanie wybranej piosenki świątecznej w języku angielskim, niemieckim lub polskim.
Zgłoszenia do pań: M. Bednarek i I. Strzyżewskiej do 24 listopada.
Zapraszamy!

UWAGA KONKURS!

Dodane dnia 20.11.17

Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkursie pt. „Wielkopolski krzyk wolności”.
Konkurs polega na wykonaniu plakatu (technika dowolna, format min. A3) lub ulotki (wykonana na komputerze) nt. Powstania Wielkopolskiego.
Uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę, samodzielnie wykonaną i podpisaną.
Czas i miejsce składania prac: do 18.12.2017r. , biblioteka szkoły lub p. D. Małuch.
Prace biorące udział w konkursie będą wyeksponowane na terenie naszej szkoły.
Dla autorów zwycięskich prac przewidziano nagrody!
Organizator: Dorota Małuch