Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile - Aktualności
Prosimy o zapoznanie się polityką plików cookies funkcjonującą na stronie www.zse.pila.pl. Zamknij komunikat


XI Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dodane dnia 27.03.18

27. marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile odbył się XI Miejski Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów, którzy uzyskali najlepszy wynik w szkolnym etapie konkursu. Byli to uczniowie: Jakub Żubryj z klasy IV G, Michał Łuba z kl. III B i Jan Koplin z kl. I B. Etap miejski polegał na napisaniu testu sprawdzającego wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Konkurs ten indywidualnie wygrał Jakub Żubryj, natomiast w klasyfikacji drużynowej również nasza trójka zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy Jakubowi, Janowi i Michałowi, którzy okazali się najlepsi wśród innych szkół ponadgimnazjalnych w Pile.
Koordynatorem etapu szkolnego i opiekunem ucznia Jakuba Żubryja była pani Magdalena Bednarek.

Maturzysto szlifuj matematykę już dziś!

Dodane dnia 26.03.18

Zapraszamy do skorzystania z darmowej bazy e-learningowej.
Matura z matematyki - poziom podstawowy
!KLIK!

XVIII Turniej Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej ON PZW w Pile

Dodane dnia 26.03.18

Galeria: przejdź do albumu

W dniu 24.03.2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile, 124 zawodników, uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z różnych miejscowości Okręgu Nadnoteckiego PZW i powiatu pilskiego, uczestniczyło w XVIII edycji Turnieju Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej organizowanym przez Radę ds. Młodzieży Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile.
W kategorii młodzieży szkół podstawowych (do 13 lat) startowało - 46 reprezentantów, w kategorii młodzieży gimnazjum (od 14 do 16 lat) - 78. W Turnieju udział wzięli uczniowie z: Piły, Falmierowa, Jastrowia, Kosztowa, Krajenki, Szamocina, Złotowa, Wyrzyska, Wysokiej, Łobżenicy, Kaczor i Dobrzycy.
Wiceprezes ON PZW ds. Młodzieży kol. Andrzej GÓRNY - Przewodniczący Rady ds. Młodzieży, przywitał opiekunów i uczestników Turnieju. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Prezes ON PZW p. Czesław PACHOWICZ, witając przybyłych gości.
W uroczystym rozpoczęciu Turnieju uczestniczył Starosta Powiatu Pilskiego p. Eligiusz KOMAROWSKI, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile p. Magdalena MICHALSKA, członkowie Rady ds. Młodzieży ON PZW. Już po raz czwarty Starosta Powiatu Pilskiego p. Eligiusz KOMAROWSKI objął Honorowym Patronatem Turniej organizowany przez Okręg Nadnotecki PZW i ufundował Puchary dla najlepszych uczestników Turnieju.
W pierwszej części Turnieju, zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiadomości z zakresu ekologii i wędkarstwa. Druga część Turnieju była konkurencją sprawnościową polegającą na wykonaniu rzutów piłeczką do Tarczy Arenberga.

Po zsumowaniu wyników obu konkurencji, zwycięzcami Turnieju zostali: W kategorii młodzieży do 13 lat:

INDYWIDUALNIE:
I miejsce – MROTEK Mateusz – SP Falmierowo,
I miejsce – TOROCHOW Jakub – SP Falmierowo,
III miejsce – SCHULZ Jakub – SP nr 1, PZW Złotów Miasto I,
IV miejsce – PACHOLSKA Tatiana – PZW Wyrzysk II,
V miejsce – ŚCIUBEŁ Mikołaj – SP nr 1, PZW Złotów Miasto I,
VI miejsce – BIEDROŃ Nikola – Koło PZW Kaczory,
VII miejsce – ZACHĘĆ Adam – SP nr 1, PZW Złotów Miasto II,
VIII miejsce – BAJOR Jan – SP nr 1, PZW Złotów Miasto I,
IX miejsce – SUCHY Teresa – SP nr 1, PZW Złotów Miasto II,
X miejsce – TOROCHOW Katarzyna – SP Falmierowo,


DRUŻYNOWO:
I miejsce – zespół SP Falmierowo,
II miejsce – SP nr 1, PZW Złotów Miasto I,
III miejsce – SP nr 1, PZW Złotów Miasto II,
IV miejsce – zespół Koła PZW Kaczory,
V miejsce – zespół SP Wyrzysk II,
VI miejsce – zespół SP w Wysokiej II,
VII miejsce – zespół SP Wyrzysk I,
VIII miejsce – zespół SP nr 3 Piła II, PZW Gwda,
IX miejsce – zespół SP nr 3 Piła I, PZW Gwda,
X miejsce – SP w Wysokiej I.

W kategorii młodzieży 14 – 16 lat:

INDYWIDUALNIE:
I miejsce – BRZECZKOWSKA Klaudia – Publiczna SP w Krajence II,
II miejsce – TOROCHOW Mikołaj – SP Falmierowo I,
III miejsce – MARCINKOWSKI Mateusz – SP nr 3 Piła, PZW Gwda II,
IV miejsce – BIEŃKOWSKA Hanna – Publiczna SP w Krajence I,
V miejsce – STECKIEWICZ Łukasz – PZW Jastrowie,
VI miejsce – SPYCHALSKI Marcin – Publiczna SP w Krajence I,
VII miejsce – GRUBICH Kacper – SP Wyrzysk I,
VIII miejsce – SENDŁAK Stanisław – Publiczna SP w Krajence II,
IX miejsce – ROGALSKI Kamil – PZW Jastrowie,
X miejsce – PIŁAT Tymoteusz – SP nr 3 Piła, PZW Gwda III,


DRUŻYNOWO:
I miejsce – zespół Publiczna SP w Krajence I,
II miejsce – zespół Publiczna SP w Krajence II,
III miejsce – zespół PZW Jastrowie,
IV miejsce – zespół SP Wyrzysk II,
V miejsce – zespół SP Falmierowo I,
VI miejsce – zespół SP Falmierowo II,
VII miejsce – zespół SP nr 3 Piła, PZW Gwda II,
VIII miejsce – zespół PZW Piła Podlasie,
IX miejsce – zespół Koła PZW Szamocin II,
X miejsce – zespół SP Wyrzysk I,

Wszyscy zawodnicy w kategorii indywidualnej i drużyn, które zajęły miejsca od 1-6, zostali wyróżnieni odpowiednio, pucharami i statuetkami, natomiast 10 najlepszych zawodników w kategorii indywidualnej wyróżniono także sprzętem wędkarskim.
Nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Pilskiego i Radę ds. Młodzieży ON PZW najlepszym zawodnikom wręczali: Starosta Pilski Eligiusz KOMAROWSKI, Prezes Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW p. Czesław PACHOWICZ, Wiceprezes Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW ds. Młodzieży kol. Andrzej GÓRNY, oraz członkowie Rady ds. Młodzieży.
Wszyscy uczestnicy Turnieju zjedli pyszny obiad w stołówce miejscowego Internatu.
Zarząd i Rada Młodzieżowa ON PZW złożyli serdeczne podziękowania Staroście Powiatu Pilskiego p. Eligiuszowi KOMAROWSKIEMU za objęcie Turnieju Honorowym Patronatem, ufundowanie Pucharów dla najlepszych uczestników Turnieju oraz Pracownikom i Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile p. Magdalenie MICHALSKIEJ za udostępnienie pomieszczeń, przygotowanie posiłku i okazaną pomoc w organizacji Turnieju.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w Turnieju!

O historii szkoły

Dodane dnia 26.03.18

Galeria: przejdź do albumu

22 marca 2018 r. w ZSE odbyło się spotkanie z Wiesławą Szczygieł i Janem Szwedzińskim, którzy opowiedzieli uczniom o niedawno wydanych wspomnieniach Piete Kuhr i przybliżyli im tę niezwykłą postać.
Piete Kuhr, znana też pod artystycznym pseudonimem Jo Mihaly, urodziła się w Pile w 1902 roku i tu spędziła dzieciństwo i wczesną młodość, na które cieniem położyła się I wojna światowa. To właśnie o nich z wielką – i zaraźliwą - pasją opowiadali zaproszeni goście. Zapiski Piete, inspirowane prośbą matki, by w tej formie dokumentowała przebieg działań wojennych, przekształcają się powoli w dziennik intymny, opowiadający o codziennych dziecięcych troskach, życiu mieszkańców miasta, ale też notujący pełne dojrzałości komentarze na temat okrucieństwa i niesprawiedliwości wojny. Wojenny pamiętnik dziewczynki to fascynująca podróż w przeszłość naszego miasta, a dla uczniów ZSE w historię ich szkoły, ponieważ właśnie w niej mieściło się gimnazjum, do którego uczęszczała Piete . Spacerowała po korytarzu, patrzyła z niechęcią w stronę gabinetu dyrektora, schodziła z auli po szerokich schodach - tak jak uczniowie ZSE dziś..
.
Spotkanie z Wiesławą Szczygieł i Janem Szwedzińskim było pierwszym z cyklu wydarzeń, poświęconych Piete. Aby przywrócić pamięci najsłynniejszą pilankę, która do końca życia nie zapomniała o mieście, w którym się urodziła, ZSE planuje następne wydarzenia, inspirowane jej życiem, na które już teraz zaprasza mieszkańców Piły.

15. EDYCJA DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dodane dnia 23.03.18

Galeria: przejdź do albumu

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości w ramach projektu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Uczniowie naszej szkoły samodzielnie znajdowali firmy, które chcieli odwiedzić i tam zapoznawali się z wybranymi stanowiskami pracy. W tym roku w realizacji projektu wzięło udział 70 osób, które odbyły jednodniową praktykę w 33 firmach.
Są to uczniowie klas :IB ,ID ,IG i IID
Dzień Przedsiębiorczości jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość: - odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, - zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, - pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, - zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Program koordynowała L. Czepulonis

Nauka języka migowego

Dodane dnia 21.03.18

Galeria: przejdź do albumu

Zapraszamy do zapoznania się z galerią dotyczącą zajęć z języka migowego.

Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

Dodane dnia 21.03.18

Galeria: przejdź do albumu

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym ogólnopolskim konkursie dla uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Tematyka olimpiady to: ekonomia w wymiarze makro i mikro, zarządzanie, samorządność, przedsiębiorczość i innowacyjność.
I etap – etap szkolny przeprowadzony został w macierzystych szkołach uczestników i polegał na wypełnieniu testu wielokrotnego wyboru. Testy wypełniane były online w oparciu o stosowny program/platformę/aplikację.
W tym etapie wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły: Kamil Brzeziński i Karol Tober z klasy IIB oraz Agnieszka Andrzejczak i Michał Łuba z klasy IIIB.Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 250 osób spośród 550 uczestników, w tym Michał Łuba, który uzyskując 78% prawidłowych odpowiedzi zajął 63 miejsce.
II etap przeprowadzony został w szkołach uczestników. Uczniowie zakwalifikowani do tego etapu rozwiązywali test online wielokrotnego wyboru.
III etap – ostatni realizowany jest w formie zespołowego konkursu na rozwiązanie problemu/przypadku (case competition).
Biorąc pod uwagę fakt, że nasi uczniowie uczestniczyli po raz pierwszy w tego typu konkursie wynik Michała Łuby jest dużym osiągnięciem.

Gratulujemy!