Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile - Aktualności
Prosimy o zapoznanie się polityką plików cookies funkcjonującą na stronie www.zse.pila.pl. Zamknij komunikat


Dni Honorowego Krwiodawstwa

Dodane dnia 04.12.17

Galeria: przejdź do albumu

V Miejsce w Konkursie pt. "Młoda krew ratuje życie".
Dnia 28 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego odbyły się obchody Dnia Honorowego Krwiodawstwa. W kolejnej edycji turnieju "Młoda krew ratuje życie" wyróżnieni zostali uczniowie naszej szkoły: Kamil Duda, Dawid Michałek oraz Iga Tzschentke.

Michał w finale III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo–Menedżerskich!

Dodane dnia 30.11.17

Michał Łuba z klasy IIIB po udziale w zawodach na szczeblu okręgowym, które odbyły się 16 listopada w Szczecinku, zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału III edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menedżerskich.

Finał Olimpiady odbędzie się w dniach 14 i 15 grudnia w Suchej Beskidzkiej. W tym roku poza wiedzą z przedmiotów ekonomicznych należało się wykazać znajomością treści z tematu wiodącego: „Bankowość - miejsce i rola w gospodarce rynkowej”.

Regulamin Olimpiady stanowi, że już sam awans do grona finalistów jest premiowany zwolnieniem z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Tak więc Michał ma już zdaną część pisemną egzaminu kwalifikacji A.36 na 100%! Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy zajęcia jak najlepszego miejsca w finale. Koordynatorem olimpiady jest Lidia Czepulonis.

„CYBERPRZEMOC” - SZKOLENIE DLA PEDAGOGÓW

Dodane dnia 30.11.17

27. listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie szkoleniowe dla pedagogów oraz pracowników Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile. Prelekcję poświęconą zagadnieniu ,,Cyberprzemoc – młodzi w sieci” poprowadził mł. insp. Robert Kreczmer – Naczelnik Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia Szkoły Policji w Pile.

Konkurs „Młody Przedsiębiorca”

Dodane dnia 30.11.17

Dnia 23. listopada odbyła się uroczysta gala XIII edycji Konkursu im. Stanisława Staszica, podczas której wyłoniono laureatów Konkursu „Młody Przedsiębiorca”. Do finału zakwalifikowało się sześcioro uczniów naszej szkoły. I miejsce zajął Marcin Grabowski z klasy III G, natomiast miejsce II zajęli uczniowie klasy III D - Klaudia Sokołowska i Gracjan Zygmunt. Ponadto wyróżnieni zostali: Rafał Hammling oraz Piotr Gut i Adrian Stachowicz. Opiekunem młodzieży była p. Lucyna Jankowska. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wizyta trzecioklasistów

Dodane dnia 30.11.17

Galeria: przejdź do albumu

16. listopada naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście – uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pile. Trzecioklasiści mieli okazję zwiedzić najważniejsze pomieszczenia ZSE, tj. aulę, pracownię rysunku, salę gimnastyczną oraz pracownię informatyczną. Najbardziej atrakcyjną częścią wizyty w Zespole Szkół Ekonomicznych były miniwarsztaty z ekonomii właśnie. Uczniowie zgłębiali tajniki tego przedmiotu w sposób adekwatny do ich wieku. Zabawa edukacyjna polegała m.in. na kolorowaniu pieniędzy oraz układaniu banknotów z puzzli. Ekonomik zaprasza swoich przyszłych uczniów także za rok!

BLIŻEJ POEZJI

Dodane dnia 28.11.17

Galeria: przejdź do albumu

W czytelni biblioteki szkolnej 24. listopada odbyło się kolejne już literackie spotkanie z p. Elżbietą Ambroż. Młodzież poznała twórczość artystki oraz uczestniczyła w warsztatach literackich. Świat poezji wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły.

WYSTAWA PRAC GRAFICZNYCH ORAZ ZDJĘĆ UCZNIÓW ZSE „ARTYŚCI ZSE” - Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Dodane dnia 27.11.17

Galeria: przejdź do albumu

W dniach 22. oraz 23. listopada w przygotowana została wystawa prac graficznych oraz zdjęć naszych uczniów. Na sztalugach malarskich wystawiono prace wykonane różnymi technikami plastycznymi. Większość z nich wykonali uczniowie klas kształconych w zawodzie technika organizacji reklamy, ale swoje umiejętności graficzne zaprezentowali także uczniowie klas technika informatyka. Najwięcej obrazów wystawił Maksymilian Rożyński z klasy ID. Poza rysunkami na sztalugach, przez cały czas wyświetlane były pokazy prac graficznych oraz zdjęć przy pomocy projektora multimedialnego. Swoje prace wykonane na tabletach graficznych zaprezentowali uczniowie: Małgorzata Michniewicz, Weronika Hul, Piotr Gut z klasy IIID, Sandra Francuzik z IID oraz Agata Stefańska z IIG. Grzegorz Bajerowski z klasy IIG pokazał projekty trójwymiarowe wykonane przy pomocy programu do tworzenia grafiki 3D. Zmysłem fotograficznym, prezentując swoje zdjęcia, wykazały się uczennice klasy IIID Natalia Kaczmarkiewicz i Anastazja Jakubiak oraz uczennica klasy ID Paulina Janik. Wystawę z zaciekawieniem obejrzeli uczniowie naszej szkoły oraz gimnazjaliści uczestniczący w konkursach informatycznych.