Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile - Aktualności
Prosimy o zapoznanie się polityką plików cookies funkcjonującą na stronie www.zse.pila.pl. Zamknij komunikat


OFERTA EDUKACYJNA NA OKRES FERII

Dodane dnia 12.02.18

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ ZAJĘĆ NA OKRES FERII
OFERTA

Obchody Powstania Wielkopolskiego

Dodane dnia 09.02.18

Galeria: przejdź do albumu

Dnia 6. lutego 2018r. w auli naszej szkoły odbyła się prelekcja p. Marcina Podemskiego, pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, pt. "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919". Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, którego reprezentował pan Przemysław Pochylski.
W prelekcji udział wzięli uczniowie pilskich szkół ponadgimnazjalnych.
Przed wystąpieniem prelegenta zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów na wykonanie plakatu i ulotki nt. Powstania Wielkopolskiego. Nagrody wręczyli: p. P. Pochylski - Etatowy Członek Zarządu, p. M. Podemski - pracownik IPN w Poznaniu oraz pani dyrektor ZSE - M. Michalska. Przybyła młodzież miała okazję obejrzeć wystawę prac konkursowych, która mieści się na I piętrze naszej szkoły.
Po wręczeniu nagród prelegent przybliżył wydarzenia związane bezpośrednio z wybuchem, przebiegiem powstania oraz jego zakończeniem. Spotkanie wzbogaciło wiedzę na temat powstania i uświadomiło słuchaczom, jak ważny był to zryw niepodległościowy, który zadecydował o kształcie odrodzonej Rzeczypospolitej.
Prelekcja p. M. Podemskiego to kolejne przedsięwzięcie w ramach innowacji "Wielkopolski krzyk wolności", której koordynatorem jest p. Dorota Małuch.

Konkurs „Z polszczyzną za pan brat”

Dodane dnia 09.02.18

Galeria: przejdź do albumu

Z okazji przypadającego w lutym Dnia Języka Ojczystego w bibliotece szkolnej zorganizowano konkurs językowy „Z polszczyzną za pan brat”. Reprezentanci klas drugich musieli wykazać się znajomością prawidłowych form języka polskiego.
Zwyciężyła klasa IIB.
Gratulujemy!

Konkursy matematyczne

Dodane dnia 08.02.18

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH MATEMATYCZNYCH
SCZEGÓŁY W LINKU PONIŻEJ
KONKURS

Wyjątkowa lekcja W-Fu

Dodane dnia 08.02.18

Galeria: przejdź do albumu

Grupa uczniów z klasy III D wraz z wychowawczynią uczestniczyła w nietypowej lekcji wychowania fizycznego - w niecodziennej scenerii doskonalono umiejętność jazdy na łyżwach. Zajęcia sprawiły młodzieży dużo radości i były doskonałą okazją poszukiwania „sportów całego życia”.
Opiekunem grupy była p. Jolanta Jagła.

Światowy Dzień Mokradeł

Dodane dnia 08.02.18

Galeria: przejdź do albumu

Dnia 2. lutego uczniowie klasy 1b i 1d uczestniczyli w spotkaniu w ramach obchodów Światowego Dnia Mokradeł, który jest upamiętnieniem podpisania konwencji ramsarskiej z 2 lutego 1971 r. o ochronie obszarów wodno-błotnych. W auli Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile odbyły się krótkie wykłady oraz pokazy naukowe związane z hydrologią i wykorzystaniem narzędzi geoinformatycznych w gospodarce wodnej. Zapoznano nas również ze współczesnymi problemami gospodarowania i ochrony zasobów wodnych. Opiekunkami młodzieży były panie: Beata Pawlak i Kamilla Skrobot.

DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Dodane dnia 31.01.18

Galeria: przejdź do albumu

Z okazji XII Dnia Ochrony Danych Osobowych Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury „Iskra” w Pile w dniu 29 stycznia br. zorganizował spotkanie dla uczniów, pedagogów szkolnych i dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego.
Honorowy patronat nad imprezą objęli: Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Prezes Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych Jarosław Feliński.
Głównymi prelegentami były przedstawicielki Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych: Beata Lewandowska oraz Violetta Dąbrowska, która odczytała list prezesa SIODO do uczestników spotkania. List otwarty Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych do uczestników spotkania, które odbywało się w ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych – inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli” odczytała dyrektor ZSE w Pile Magdalena Michalska.
W sali widowiskowej odbyła się prelekcja dla młodzieży i pedagogów szkolnych na temat „Ochrona danych osobowych i bezpieczeństwa w sieci”, którą przygotowała Beata Lewandowska. Następnie odbył się quiz z nagrodami dla uczniów, w formie elektronicznej, dotyczący ochrony danych osobowych w życiu codziennym.
W tym samym czasie – w sali konferencyjnej – miały miejsce prelekcje „Zbiory danych osobowych w JST według RODO – studium przypadku” Violetty Dąbrowskiej
i „RODO – podejście procesowe” Beaty Lewandowskiej dla dyrektorów, pedagogów i zaproszonych gości dotyczące najnowszych zmian i regulacji w ochronie danych.
Mamy nadzieję, że przedstawione informacje na temat podstawowych zasad ochrony danych osobowych będą pomocne w podejmowaniu różnorodnych działań.

LIST SIODO

LIST GIODO