Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile - Aktualności
Prosimy o zapoznanie się polityką plików cookies funkcjonującą na stronie www.zse.pila.pl. Zamknij komunikat


Zawody sportowe - mamy srebro!

Dodane dnia 25.09.17

Galeria: przejdź do albumu

Zdobyliśmy srebrny medal!

Otrzęsiny

Dodane dnia 25.09.17

Galeria: przejdź do albumu

Dnia 20 września w naszej szkole, w auli odbyły się otrzęsiny klas pierwszych podczas których symbolicznie przyjęto w poczet uczniów pierwszoklasistów. Tematem przewodnim tegorocznych otrzęsin była „Zamiana ról”. Pierwszaki zwartymi grupami, podekscytowani, a zarazem bardzo ciekawi, co dla nich przygotowano, czekali przed wejściem. Przygotowano konkurencje, które polegały m.in. na prezentacji swojej klasy, rywalizacje sportowe, piciu z miseczki bez użycia rąk. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu wyników najlepszą okazała się klasa Ib. Zwycięzcom gratulujemy i obyście dobrze się „prowadzili” w naszej szkole. Podczas otrzęsin wszyscy świetnie się bawili. Pierwszaki pokazali ducha walki, wspaniale dopingowali swoich przedstawicieli. Dzień, który dla pierwszych klas przygotował Samorząd Uczniowski wraz z uczniami z klasy IId, niewątpliwie pozostanie w pamięci Kotów na długi czas.

BohaterON

Dodane dnia 25.09.17

Galeria: przejdź do albumu

Dnia 22 września w ramach akcji „BohaterON” klasa II d wraz z p. Agnieszka Jakubowską odwiedziła uczniów kl. VII C SP nr 1 w Pile. Młodzież naszej szkoły przedstawiła swoim młodszym kolegom informacje dotyczące Powstania Warszawskiego oraz cel akcji. Przekazano również symboliczne kartki, na których dzieci chętnie napisały kilka słów dla naszych Powstańców.

Diecezjalne spotkanie młodych - Skrzatusz 2017

Dodane dnia 21.09.17

Galeria: przejdź do albumu

Tegoroczne spotkanie młodzieży w Skrzatuszu odbyło się pod hasłem: "Daj się dotknąć Jezusowi". Jedną z pierwszych atrakcji był koncert chrześcijańskiej grupy hiphopowej "Full Power Spirit". Kilka tysięcy młodych ludzi zgromadzonych w skrzatuskim namiocie wzięło udział w nabożeństwie "Godzina z Maryją". Każdy otrzymał różaniec przystosowany do noszenia na ręku. Podczas odśpiewania nowej pieśni skrzatuskiej bp Edward Dajczak wprowadził do namiotu kopię Cudownej Piety. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu z uczestnikami Diecezjalnego Czuwania Młodych modlił się o. Antonello Cadeddu. Prowadzący wzywał młodych do zawierzenia swojego życia Najświętszemu Sercu Jezusa. Mszę św. na zakończenie Diecezjalnego Czuwania Młodych, której przewodniczył bp Edward Dajczak, koncelebrowało ponad 70 prezbiterów oraz bp Krzysztof Włodarczyk. W spotkaniu tym wraz z s. Anną Miecińska uczestniczyło 25 uczniów naszej szkoły.

WYKAZ

Dodane dnia 21.09.17

Wyjście do BWA

Dodane dnia 20.09.17

Galeria: przejdź do albumu

W dniach 13, 14 i 15 września uczniowie klas I - IV (technik organizacji reklamy) zwiedzali w Galerii Sztuki Współczesnej BWA wystawę indywidualną naszej nauczycielki - artystki Anny Lejby pt. "bez.miary". Autorka zaprezentowała swoje prace z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki i tkaniny unikatowej. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży, której opiekunami były ponadto panie I.Rogusz, A.Taterka, K. Kołodziejczyk i L.Jankowska.

Raport z Działalności samorządu uczniowskiego

Dodane dnia 19.09.17

Galeria: przejdź do albumu

Od samego początku roku szkolnego Samorząd Uczniowski podjął się pracy i włączył w różne akcje. Pierwsza z nich to urodzinowy prezent dla dziesięcioletniej Ady, która choruje na Zespół Downa. Jej marzeniem było otrzymanie życzeń w postaci kartek urodzinowych. Dlatego też jako szkoła postanowiliśmy choć trochę uszczęśliwić dziewczynkę i podarować jej kartkę od każdej klasy, nauczycieli dyrekcji szkoły a także od przedstawicieli oświaty z Pilskiego Starostwa. Drugą akcją jest „BohaterON”, która polega na tym aby wysłać symboliczną kartkę do Powstańców Warszawskich i pokazać że pamiętamy o ich poświęceniu. W tę akcję również włączyli się uczniowie naszej szkoły i każdy z nich przekazał kilka słów dla naszych Bohaterów. Na zdjęciu prezentujemy przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wraz z Zastępcą dyrektora Wydziału Oświaty: Tadeuszem Dziadkiem