Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile - Aktualności
Prosimy o zapoznanie się polityką plików cookies funkcjonującą na stronie www.zse.pila.pl. Zamknij komunikat


Konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

Dodane dnia 13.12.17

8. grudnia 2017 r. w bibliotece ZSE odbył się szkolny etap Konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Konkurs ten to kolejna inicjatywa w ramach innowacji "Wielkopolski krzyk wolności", której celem jest godne uczczenie 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W konkursie wzięło udział 12 osób, z których 6 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Są to:
1. Marcin Grabowski (IIIg) - 16 pkt
2. Jan Koplin (Ib) - 16 pkt
3. Karol Tober (IIb) - 11 pkt
4. Cezary Świątkowski (IIb) - 10 pkt
5. Michał Kierzynkowski (IIIg) - 10 pkt
6. Jakub Żubryj (IVg) - 10pkt

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Poznaniu!

Koordynatorem konkursu była p. D. Małuch

KONKURS NA STRONĘ WWW SZKOŁY

Dodane dnia 12.12.17

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie na szkolną stronę WWW.
ZBUDUJ Z NAMI NOWĄ JAKOŚĆ


REGULAMIN

Konkurs na hasło promujące ochronę danych osobowych

Dodane dnia 12.12.17

UWAGA KONKURS!!!
NA HASŁO PROMUJĄCE OCHRONĘ DANYCH OSOBOWYCH


Regulamin konkursu „Konkursu na hasło promujące ochronę swoich danych osobowych” (w załączniku).

Koncert Mikołajkowy

Dodane dnia 12.12.17

Dnia 6. grudnia w naszej szkole odbył się koncert mikołajkowy. Klasy I-III zaśpiewały kolędy lub piosenki świąteczne w języku polskim, angielskim i niemieckim. Można było usłyszeć takie utwory jak: ,,Coraz bliżej święta” Margaret, ,,Last Christmas” czy ,,Laβ uns froh und munter sein”. Jury konkursowe nagrodziło najpiękniej śpiewającą klasę, a była to klasa II D z piosenką ,,A kto wie” DeSu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali kolędę ,,Cicha noc” w trzech językach. Koncert ten wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Wycieczka do Berlina

Dodane dnia 12.12.17

7. grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami: p. Magdaleną Bednarek, p. Agnieszką Jakubowską i p. Magdaleną Wizą wybrali się na jednodniową wycieczkę do Berlina. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po mieście. Młodzież miała okazję zobaczyć Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Bramę Brandenburską, Reichstag oraz fragmenty Muru Berlińskiego. Następnie uczniowie podziwiali wystawę w Muzeum Egipskim. Dużo radości sprawił ostatni punkt programu, czyli zakupy na tradycyjnym Weihnachtsmarkt w Berlinie, a następnie w centrum handlowym Primark. Wszyscy uczniowie wracali pełni wrażeń i na pewno na długo zapamiętają pobyt w stolicy Niemiec.

Konkurs języka niemieckiego

Dodane dnia 11.12.17

Galeria: przejdź do albumu

7. grudnia odbył się etap szkolny konkursu "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Do konkursu przystąpiło 6 grup trzyosobowych, tj. 18 osób z całej szkoły. Komisja w składzie: M. Jeż, s. A. Miecińska, I. Lasocka wyłoniła jedną zwycięską grupę, którą stanowili reprezentanci klasy IIIb. Aleksandra Słaboszewska, Klaudia Obarska i Michał Łuba zakwalifikowali się do drugiego - kwietniowego etapu konkursu. Gratulujemy!

św. Mikołaj w ZSE

Dodane dnia 11.12.17

6. grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, któremu tradycyjnie towarzyszyły urocze Śnieżynki. Jak co roku goście z Laponii odwiedzili uczniów, nauczycieli i dyrekcję szkoły. Wszyscy, którzy na to zasłużyli, otrzymali słodkie upominki.