XVIII Turniej Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej ON PZW w Pile

W dniu 24.03.2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile, 124 zawodników, uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z różnych miejscowości Okręgu Nadnoteckiego PZW i powiatu pilskiego, uczestniczyło w XVIII edycji Turnieju Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej organizowanym przez Radę ds. Młodzieży Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile.
W kategorii młodzieży szkół podstawowych (do 13 lat) startowało – 46 reprezentantów, w kategorii młodzieży gimnazjum (od 14 do 16 lat) – 78. W Turnieju udział wzięli uczniowie z: Piły, Falmierowa, Jastrowia, Kosztowa, Krajenki, Szamocina, Złotowa, Wyrzyska, Wysokiej, Łobżenicy, Kaczor i Dobrzycy.
Wiceprezes ON PZW ds. Młodzieży kol. Andrzej GÓRNY – Przewodniczący Rady ds. Młodzieży, przywitał opiekunów i uczestników Turnieju. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Prezes ON PZW p. Czesław PACHOWICZ, witając przybyłych gości.
W uroczystym rozpoczęciu Turnieju uczestniczył Starosta Powiatu Pilskiego p. Eligiusz KOMAROWSKI, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile p. Magdalena MICHALSKA, członkowie Rady ds. Młodzieży ON PZW. Już po raz czwarty Starosta Powiatu Pilskiego p. Eligiusz KOMAROWSKI objął Honorowym Patronatem Turniej organizowany przez Okręg Nadnotecki PZW i ufundował Puchary dla najlepszych uczestników Turnieju.
W pierwszej części Turnieju, zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiadomości z zakresu ekologii i wędkarstwa. Druga część Turnieju była konkurencją sprawnościową polegającą na wykonaniu rzutów piłeczką do Tarczy Arenberga.

Po zsumowaniu wyników obu konkurencji, zwycięzcami Turnieju zostali: W kategorii młodzieży do 13 lat:

INDYWIDUALNIE:
I miejsce – MROTEK Mateusz – SP Falmierowo,
I miejsce – TOROCHOW Jakub – SP Falmierowo,
III miejsce – SCHULZ Jakub – SP nr 1, PZW Złotów Miasto I,
IV miejsce – PACHOLSKA Tatiana – PZW Wyrzysk II,
V miejsce – ŚCIUBEŁ Mikołaj – SP nr 1, PZW Złotów Miasto I,
VI miejsce – BIEDROŃ Nikola – Koło PZW Kaczory,
VII miejsce – ZACHĘĆ Adam – SP nr 1, PZW Złotów Miasto II,
VIII miejsce – BAJOR Jan – SP nr 1, PZW Złotów Miasto I,
IX miejsce – SUCHY Teresa – SP nr 1, PZW Złotów Miasto II,
X miejsce – TOROCHOW Katarzyna – SP Falmierowo,

DRUŻYNOWO:
I miejsce – zespół SP Falmierowo,
II miejsce – SP nr 1, PZW Złotów Miasto I,
III miejsce – SP nr 1, PZW Złotów Miasto II,
IV miejsce – zespół Koła PZW Kaczory,
V miejsce – zespół SP Wyrzysk II,
VI miejsce – zespół SP w Wysokiej II,
VII miejsce – zespół SP Wyrzysk I,
VIII miejsce – zespół SP nr 3 Piła II, PZW Gwda,
IX miejsce – zespół SP nr 3 Piła I, PZW Gwda,
X miejsce – SP w Wysokiej I.

W kategorii młodzieży 14 – 16 lat:

INDYWIDUALNIE:
I miejsce – BRZECZKOWSKA Klaudia – Publiczna SP w Krajence II,
II miejsce – TOROCHOW Mikołaj – SP Falmierowo I,
III miejsce – MARCINKOWSKI Mateusz – SP nr 3 Piła, PZW Gwda II,
IV miejsce – BIEŃKOWSKA Hanna – Publiczna SP w Krajence I,
V miejsce – STECKIEWICZ Łukasz – PZW Jastrowie,
VI miejsce – SPYCHALSKI Marcin – Publiczna SP w Krajence I,
VII miejsce – GRUBICH Kacper – SP Wyrzysk I,
VIII miejsce – SENDŁAK Stanisław – Publiczna SP w Krajence II,
IX miejsce – ROGALSKI Kamil – PZW Jastrowie,
X miejsce – PIŁAT Tymoteusz – SP nr 3 Piła, PZW Gwda III,

DRUŻYNOWO:
I miejsce – zespół Publiczna SP w Krajence I,
II miejsce – zespół Publiczna SP w Krajence II,
III miejsce – zespół PZW Jastrowie,
IV miejsce – zespół SP Wyrzysk II,
V miejsce – zespół SP Falmierowo I,
VI miejsce – zespół SP Falmierowo II,
VII miejsce – zespół SP nr 3 Piła, PZW Gwda II,
VIII miejsce – zespół PZW Piła Podlasie,
IX miejsce – zespół Koła PZW Szamocin II,
X miejsce – zespół SP Wyrzysk I,

Wszyscy zawodnicy w kategorii indywidualnej i drużyn, które zajęły miejsca od 1-6, zostali wyróżnieni odpowiednio, pucharami i statuetkami, natomiast 10 najlepszych zawodników w kategorii indywidualnej wyróżniono także sprzętem wędkarskim.
Nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Pilskiego i Radę ds. Młodzieży ON PZW najlepszym zawodnikom wręczali: Starosta Pilski Eligiusz KOMAROWSKI, Prezes Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW p. Czesław PACHOWICZ, Wiceprezes Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW ds. Młodzieży kol. Andrzej GÓRNY, oraz członkowie Rady ds. Młodzieży.
Wszyscy uczestnicy Turnieju zjedli pyszny obiad w stołówce miejscowego Internatu.
Zarząd i Rada Młodzieżowa ON PZW złożyli serdeczne podziękowania Staroście Powiatu Pilskiego p. Eligiuszowi KOMAROWSKIEMU za objęcie Turnieju Honorowym Patronatem, ufundowanie Pucharów dla najlepszych uczestników Turnieju oraz Pracownikom i Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile p. Magdalenie MICHALSKIEJ za udostępnienie pomieszczeń, przygotowanie posiłku i okazaną pomoc w organizacji Turnieju.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w Turnieju!

Font Resize
Zmień opcje kontrastu