W Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile stu zawodników, uczniów szkół podstawowych i III klas gimnazjów, uczestniczyło w XIX Turnieju Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej, zorganizowanym przez Radę ds. Młodzieży Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile.

W kategorii młodzieży do 13 lat wystartowało 48 zawodników, a w kategorii od 14 do 16 lat – 52: z Piły, Falmierowa, Jastrowia, Kosztowa, Krajenki, Szamocina, Złotowa, Wyrzyska, Wysokiej, Łobżenicy, Kaczor, Miasteczka Krajeńskiego i Dobrzycy.

Uczestników powitał wiceprezes ON PZW ds. młodzieży Andrzej Górny, a oficjalnego otwarcia turnieju dokonał prezes ON PZW Czesław Pachowicz. Obecni byli także starosta pilski Eligiusz Komarowski (po raz trzeci honorowy patron imprezy), dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile Magdalena Michalska i członkowie Rady ds. Młodzieży ON PZW.

W pierwszej części turnieju, zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiadomości z zakresu ekologii i wędkarstwa. Druga część była konkurencją sprawnościową polegającą na wykonaniu rzutów piłeczką do Tarczy Arenberga.

 

Oto ostateczne wyniki:

Kategoria do 13 lat:
Indywidualnie:
1. Marcińczyk Kornel – Koło PZW Kaczory
2. Schulz Jakub – SP nr 1 Złotów I
3. Ratajczyk Remigiusz – SP Wyrzysk I
4. Pacholska Tatiana – SP Wyrzysk I
5. Olszewski Kamil – Koło PZW Łobżenica
6. Rolczak Julia – Koło PZW Kaczory
7. Ściubeł Mikołaj – SP nr 1 Złotów I
8. Zachęć Adam – SP nr 1 Złotów II
9. Bajor Jan – SP nr 1 Złotów I
10. Kałużny Jan – SP Wyrzysk II.

Drużynowo:
1. SP nr 1 – PZW Złotów Miasto I
2. SP Wyrzysk I
3. SP Wysoka I
4. SP Wyrzysk II
5. SP nr 1 – PZW Złotów Miasto II
6. PZW Jastrowie
7. SP Kosztowo
8. Koło PZW Piła Podlasie
9. Koło PZW Łobżenica
10. SP nr 3 PZW Gwda Piła

 

Kategoria 14-16 lat:
Indywidualnie:
1. Gondek Jakub – SP Wyrzysk
2. Torochow Jakub – SP Falmierowo I
3. Brzeczkowska Klaudia – Publiczna SP Krajenka I
4. Dróbka Natalia – SP Falmierowo III
5. Torochow Mikołaj – SP Falmierowo III
6. Baron Aleksandra – Publiczna SP w Krajence I
7. Mandelka Kacper – PZW Piła Podlasie
8. Mrotek Mateusz – SP Falmierowo
9. Wiedro Mateusz – SP Krajenka III
10. Młynarczyk Mateusz – SP Krajenka II

Drużynowo:
1. SP Falmierowo III
2. SP Falmierowo I
3. SP Krajenka I
4. PZW Piła Podlasie
5. SP Wyrzysk
6. SP Falmierowo II
7. SP Krajenka II
8. SP Wysoka
9. Koł0 PZW Łobżenica
10. SP SP Krajenka III

Wszyscy zawodnicy w kategorii indywidualnej i drużyn, które zajęły miejsca od 1-6, zostali wyróżnieni odpowiednio, pucharami i statuetkami, natomiast 10 najlepszych zawodników w kategorii indywidualnej wyróżniono także sprzętem wędkarskim.

Nagrody ufundowane przez starostę powiatu pilskiego i Radę ds. Młodzieży ON PZW najlepszym zawodnikom wręczyli: wicestarosta Arkadiusz Kubich, prezes Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW Czesław Pachowicz, wiceprezes Zarządu Okręgu Nadnoteckiego PZW ds. Młodzieży Andrzej Górny oraz członkowie Rady ds. Młodzieży.

Wszyscy uczestnicy turnieju zjedli pyszny obiad w stołówce miejscowego internatu.

Zarząd i Rada ds.Młodzieży ON PZW złożyli serdeczne podziękowania staroście Eligiuszowi Komarowskiemu za objęcie turnieju honorowym patronatem i ufundowanie pucharów dla najlepszych uczestników oraz pracownikom i dyrektorowi Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile Magdalenie Michalskiej za udostępnienie pomieszczeń, przygotowanie posiłku i okazaną pomoc w organizacji turnieju.

 

Kontakt

Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile
ul. Sikorskiego 18a, Pila
64-920 Piła
tel.: 67 212 34 32
e-mail: sekretariat@zse.pila.pl

© Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile

Realizacja KK

non ut id ut sem, justo id velit, dapibus